Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İbadethane ve Cemevlerinde Kullanılan Doğal Gazda İndirim Yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ibadethane ve cemevlerinde kullanılan doğal gazda yeni yıldan itibaren indirim uygulanacağını açıkladı.
İbadethane ve Cemevlerinde Kullanılan Doğal Gazda İndirim Yapıldı
HABER GİRİŞ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022’nin son gününde doğal gaz kullanım bedeline ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ibadethane ve cemevlerinde kullanılan doğal gazda indirim yapılacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında, İbadethanelerde, cemevlerinde kullanılan doğal gazda yüzde 42,73 indirim yapma kararı aldık. Ayrıca sanayi kuruluşlarında kullanılan elektrik ile elektrik üretiminde tüketilen doğal gazın fiyatını da farklı oranlarda düşürdük.” ifadelerini kullandı.

Yapılan indirim 1 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak. Erdoğan paylaşımında, sanayi kuruluşlarının kullandığı elektrikte yüzde 16 ve elektrik üretiminde kullanılan doğal gazda yüzde 12.73 indirim yaptıklarını kaydetti.

Sanayide kullanılan doğal gazda ise Kasım ayına kıyasla yüzde 13.10 – 25.11 oranlarında indirim gerçekleştiğini vurguladı.

Bu karar öncesi İstanbul için de doğal gaz kullanım bedelinde indirim yapıldığı açıklanmıştı. EPDK tarafından alınan karar ile 1 Ocak 2023’ten geçerli olmak üzere İstanbul’da konutlarda kullanılacak doğal gaz fiyatında yüzde 12 indirim yapılacağı duyurulmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.