Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC’nin Yüklü Alış Yaptığı O Hisseden Milyon Dolarlık Sözleşme!

HSBC'nin geçen hafta en fazla net alış yaptığı ikinci hisse olan CWENE'den KAP'a yapılan bildirimde milyon dolarlık yeni sözleşme duyurusu geldi. Detaylar;
HSBC’nin Yüklü Alış Yaptığı O Hisseden Milyon Dolarlık Sözleşme!
HABER GİRİŞ

Çok uluslu yatırım bankası HSBC’nin geride kalan haftada Tüpraş’ın ardından en fazla net alış yaptığı hisse olan CWENE’den dev bir sözleşme haberi daha geldi. Şirket, milyon dolarlık yeni bir sözleşmeye imza atıldığını bildirdi.

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimde bulundu ve sözleşme detaylarını açıkladı.

Açıklamada, CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. ile müşterisi MY Ticaret ve Medikal Anonim Şirketi arasında şirket tarafından geliştirilmesi devam eden arazi tipi güneş enerjisi santralinin satışa ilişkin sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Sözleşme bedelinin 4 milyon 950 bin 846 dolar olduğu ifade edildi.

Sözleşme kapsamında söz konusu santralin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanmasnın planlandığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca yeni iş ilişkisinin, şirketin 2023 yılının ilk dokuz aylık hasılatına oranla yaklaşık yüzde 2 olumlu etki yapmasının beklendiği bildirildi.

Çok uluslu yatırım bankası HSBC müşterilerinin geride bıraktığımız haftada Tüpraş’tan sonra en fazla net alış yaptığı hisse CWENE olmuştu. Haftalık alışların net karşılığı 232 milyon 168 bin 706 TL olmuştu.

CWENE Haftaya Düşüşle Başladı

BIST 100 endeksi, bugün gelen satışların etkisiyle kapanışını yüzde 2,5 düşüşle 7790 puandan gerçekleştirdi.

CWENE hisseleri, haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Hisselerin değeri, günlük yüzde 7,2’lik düşüşle 258 TL seviyesine geriledi.

CW Enerji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CWENE’nin haftalık ve aylık grafiğine bakıldığında yatırımcısına sırasıyla yüzde 11,8 ve yüzde 13,4 oranında zarar ettirdiği görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.