Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HSBC Dev Holding için Hedef Fiyatını 114,4 TL’ye Çıkardı

HSBC son analiziyle Sabancı Holding'in geleceğine ilişkin öngörülerini paylaşarak hedef fiyatını yükseltti. Detaylar haberin içerisinde;
HSBC Dev Holding için Hedef Fiyatını 114,4 TL’ye Çıkardı
HABER GİRİŞ

HSBC tarafından bugün Sabancı Holding (SAHOL) paylarına ilişkin hedef fiyat ve önerisini revize etti. HSBC analistleri SAHOL için hedef fiyatını 95 liradan 114,4 liraya yükseltti. Hisse için tavsiyesini iste “Al”  olarak sürdürdü.

SAHOL payları için yüzde 48,4 getiri potansiyeli gören aracı kurum, şirketin mevcut finansal durumuna göre 90 lira fiyatına kadar yüzde 15 oranında bir yükseliş yaşayabileceğine işaret etti.

Borsada SAHOL koduyla işlem gören şirket hissesi yatırımcısına yıllık bazda yüzde 105,81 oranında kazanç sağladı.

Gün içerisindeki işlemlerinde 78,75-80,5 lira aralığında gezinen hisse TSİ 10.59 itibarıyla yüzde 2,35 artışla 80,5 lirayı test etti.

Paratic Piyasalar Sabancı Holding Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Aylık yüzde 2,32 oranında değer kaybeden SAHOL payları, haftalık bazda ise yüzde 3,76 oranında yükseliş gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Gedik Yatırım ise 21 Mart’ta SAHOL payları için tavsiyesini “Endeks Üstü Getiri” olarak korurken, hedef fiyatını ise yüzde 57,7 yükseliş öngörüsüyle 121,78 lira olarak güncellemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın