Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Dev Holding için Yüzde 57,7 Yükseliş Öngörüldü!

Yatırımcıların radarında olan Sabancı Holding için yayımlanan yeni değerlendirme raporuyla şirketin hisse senetlerinde önemli yükseliş potansiyeli öngörüldü. İşte detaylar;
Dev Holding için Yüzde 57,7 Yükseliş Öngörüldü!
HABER GİRİŞ

Gedik Yatırım tarafından bugün Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. (SAHOL) paylarına ilişkin şirket değerlendirme raporunu paylaştı. Aracı kurum, 2023 yılına ilişkin bilançosu 2 Nisan’da açıklanması beklenen şirket için hedef fiyat ve tavsiyesini revize etti.

Aracı kurum, SAHOL paylarına ilişkin tavsiyesini “Endeks Üstü Getiri” olarak sürdürdü. Hedef fiyatını ise yüzde 57,7’lik yükseliş potansiyeliyle 121,78 lira olarak güncelledi.

Sabancı Holding’in enerji ve bankacılık sektörlerinde güçlü pozisyonuna dikkat çeken aracı kurum, şirketin bankacılık segmentinde güçlü müşteri kazanımı, artan ücret geliri pazar payı ve vade uyumsuzluğuna odaklanan aktif-pasif yönetimi kârlılığını artırdığını belirtti.

Şirketin mevzuat değişikliklerinin etkisini de sınırladığına işaret ederek, Holding’in ana bankacılık sektörü varlığı Akbank’ın 2023’te 2,3 milyon net aktif müşteri eklediğini bildirdi.

Böylece Akbank’ın aktif müşteri tabanını 13,1 milyona çıkararak tüketici kredilerinde pazar payını 300 baz puan yükselttiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Sabancı’nın enerji üretim segmenti, inorganik büyüme planları ve aktif olarak değişen varlık portföyü tarafından desteklenen umut verici birleşme ve satın alma potansiyeli olduğunun da altı çizildi.

 Paratic Piyasalar SAHOL Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Borsada SAHOL koduyla işlem gören şirket hissesi yıllık bazda yatırımcısına yüzde 104,36 oranında kazanç sağladı. Hisse aylık bazda yüzde 0,69, haftalık bazda ise yüzde 3,14 oranında yükseliş gösterdi.

Yıl içerisinde en yüksek 81 lirayı test eden SAHOL payları bugün TSİ 17.16 itibarıyla yüzde 3,95 oranında yükselerek 80,25 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın