Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

HOROZ için Fiyat İstikrarı Açıklaması Geldi

Halka arzında hüsran yaşatan ve bir aydır borsada olan Horoz Lojistik’in sözünü verdiği fiyat istikrarı için açıklama yapıldı. İşte açıklamanın detayları;
HOROZ için Fiyat İstikrarı Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz sürecine aracılık eden QNB Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’den şirketin hisseleri için sözünü verdiği fiyat istikrarına ilişkin açıklama geldi. Horoz Lojistik’in HOROZ kodlu hisseleri için fiyat istikrarı sürecinin sona erdiği duyuruldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, 1 aydır borsada işlem gören şirket hisselerinde bugünden itibaren fiyat istikrarının söz konusu olmayacağı kaydedildi.

Açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahnamede kurumumuz aracılığı ile gerçekleştirilmesi planlanan fiyat istikrarını sağlayıcı işlemler için ilan edilen 30 günlük süre 6 Temmuz 2024 tarihinde sona ermiştir. Şirket paylarının BİST’te işlem görmeye başlamasını takiben geçen 30 günlük süre içerisinde şirket payları üzerinde fiyat istikrarı işlemleri gerçekleştirilmiştir” denildi.

Horoz Lojistik, bu yıl Mayıs ayının sonunda 55 TL fiyattan halka arz ettiği HOROZ kodlu paylarında düşük katılımcı sayısı ile karşılaşmıştı. 7 Haziran 2024 tarihinden itibaren BIST Yıldız Pazar’da işlem gören hisselerde tavan için seri şansı olmadı.

İlk tavanını 26 Haziran Çarşamba günü gören ve ardından düşüşe devam eden hisseler 43,80 liraya kadar çekildi. Bugün de düşüşte olan HOROZ, yazım anında yüzde 1 ekside 45,88 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.