Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 63 Kazandıran Gıda Şirketinden Dikkat Çeken İmza!

Penguen Gıda Sanayi A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde yurt dışı satış bağlantısı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Yüzde 63 Kazandıran Gıda Şirketinden Dikkat Çeken İmza!
HABER GİRİŞ

Sektörünün en büyük ihracatçıları arasında yer alan Penguen Gıda Sanayi A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yurt dışına yönelik satış bağlantısı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PENGD koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, milyon euroluk iş ilişkisinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, dünyanın önde gelen market zincirlerinden LIDL ile şirket arasında çeşitli turşu ve konserve ürünlerinden oluşan 1 yıl süreli bir anlaşma gerçekleştirildiği bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin toplam tutarının 41 milyon 280 bin euro olduğu ifade edildi.

Anlaşma kapsamında sevkiyatlara derhal başlanacağı ve 2025 yılı Mayıs ayına kadar devam edeceği kaydedildi. Yeni iş ilişkisinin, şirketin genel ciro ve karlılığına olumlu etki etmesinin beklendiğinden de bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Penguen Gıda Sanayi A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 20 Mayıs 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmış, yıl geneli için toplam 87.558.954 TL net zarar açıklamıştı.

PENGD Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,04 değer kazancıyla günü 10.899,28 puandan tamamlayarak tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirirken, PENGD hisseleri hafif düşüş sergiledi.

Yıllık zirvesi 8,9 TL olan PENGD hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,7‘lik düşüşle 7,5 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

PENGD Fiyatı Günü Hafif Düşüşle Kapattı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Penguen Gıda hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 63 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.