Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 57 Kazandıran Şirket Duyurdu: O Haberle İlgimiz Yok

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde medyada çıkan haberlere ilişkin yatırımcısını bilgilendirdi. Detaylar;
Hissesi Yüzde 57 Kazandıran Şirket Duyurdu: O Haberle İlgimiz Yok
HABER GİRİŞ

Vasıflı çelik üretimiyle otomotiv tedarik sanayi, rüzgar enerjisi, makine imalat ve savunma sanayi başta olmak üzere birçok sektöre hizmet sunan Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, yatırımcılardan gelen yoğun sorular nedeniyle açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da CEMTS koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, medyada çıkan bazı haberlere ilişkin yatırımcıyı bilgilendiren ifadelere yer verildi.

Açıklamada, basın-yayın organlarında demir-çelik sektöründe yürütülen vergi incelemesi kapsamında iki firmaya yüksek tutarda vergi cezası kesildiği yönünde haberler çıktığına değinildi.

Şirketin, söz konusu haberlerde bahsi geçen firmalar arasında yer almadığı, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) II-15.1 Özel Durumlar Tebliği kapsamında kamuya açıklama yapılmasını gerektirecek nitelikte herhangi bir gelişme bulunmadığı bilgisi verildi.

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu Mart’ta KAP üzerinden paylaşmıştı. Yıl geneli için toplam 82.607.530 net kar açıklayan şirketin net dönem karı, bir önceki yıla göre yüzde 84 oranında azalmıştı.

GCM Yatırım Banner

CEMTS Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, önceki günü 10.899,28 puandan tamamladı ve tüm zamanların en yüksek günlük kapanışını gerçekleştirmeyi başardı. Endeks, haber yazımı itibarıyla yükseliş eğilimini koruyarak 10.921,79 puandan işlem görüyor.

Yıllık zirvesi 13,9 TL olan CEMTS hisselerinin değeri ise yazım itibarıyla günlük bazda yüzde 0,8‘lik düşüşle 11,1 TL seviyesine geri çekilme göstermiş durumda.

CEMTS Fiyatı Bugün Hafif Düşüş Eğiliminde Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Çemtaş Çelik hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 10,5 ve yüzde 57 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.