Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yüzde 161 Kazandırdı! Yeni Şirket Kuruluşunu Duyurdu!

Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım, KAP'a yapılan bildirimde Uzertaş Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanlı yeni şirket kuruluşuna dair açıklama yaptı. Detaylar;
Hissesi Yüzde 161 Kazandırdı! Yeni Şirket Kuruluşunu Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de boya sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Uzertaş Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanlı yeni şirket kuruluşu hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da UZERB koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, 8.600.000 TL sermayeli Uzertaş Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. unvanlı şirketin kuruluş işlemlerinin 24 Haziran 2024 tarihi itibarıyla tamamlanarak tescil olduğu bildirildi.

Şirketin kuruluş amaçlarından bahsedilirken, öncelikle Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş.’nin esas faaliyet alanının teknoloji ve yazılım olacak şekilde değiştirilmesi/genişletilmesi suretiyle yeni bir yapılanmaya gidilmesinden bahsedildi.

Söz konusu hamlenin, şirketin mevcut faaliyetlerinin yeni kurulacak bir şirket üzerinden devam ettirilmesine yönelik olarak boya ve kimya alanında faaliyet göstermek amacıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş., bu ayın başlarında KAP’a yapılan bildirimde 2023 yılı kar dağıtım önerisi hakkında açıklamada bulunmuştu. Yönetim kurulu, genel kurula temettü dağıtılmaması yönündeki teklifini iletmişti.

GCM Yatırım Banner

UZERB Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,03 değer kaybederek 10.767,85 puandan tamamlarken, UZERB hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi ve daha derin düşüş gösterdi.

Yıllık zirvesi 1111 TL olan şirket hisselerinin değeri, günlük yüzde 4,9‘luk düşüşle 728,5 TL seviyesine geri çekilme gösterdi.

UZERB Hissesi Bugün Geriledi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzertaş Boya Sanayi hisseleri, yıllık bazda ise güncel olarak yatırımcısına yüzde 161,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.