Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yükselen Enerji Şirketi Gaza Bastı! Bir Dev Sözleşme Daha!

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., dünkü bildirimlerin ardından bugün KAP'a yeni bir iş ilişkisi hakkında daha bildirimde bulundu. Detaylar;
Hissesi Yükselen Enerji Şirketi Gaza Bastı! Bir Dev Sözleşme Daha!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Önceki gün büyük çaplı iki yeni sözleşme duyurusunun yanı sıra Almanya’da iki ayrı şirket kurulmasına yönelik hamle yapan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., bugün bir büyük çaplı sözleşmeye daha imza attı.

CWENE’den Bir Dev Sözleşme Daha Geldi

Borsa İstanbul’da CWENE koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yeni iş ilişkisinin detaylarını paylaştı.

Ozanteks Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile şirket tarafından geliştirilmesi devam eden arazi tipi 10.800 kWe kapasiteli güneş enerjisi santralinin satışına ilişkin sözleşme imzalandığı belirtildi.

Sözleşme tutarının 10 milyon 494 bin 666 dolar olduğu bilgisi verildi.

Sözleşme kapsamında, söz konusu santralin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca sözleşmenin, şirketin 2023 yılının ilk dokuz aylık hasılatına oranla yaklaşık yüzde 5 olumlu etki yapacağı bildirildi.

Şirket, önceki gün yaptığı KAP bildirimlerinden birinde geliştirilmesi devam eden arazi tipi 10.360 kWe kapasiteli güneş enerjisi santralinin satışı konusunda Uzunlar İplik Kumaş Çamaşır İmalat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ile sözleşme imzalandığını duyurmuştu. Sözleşme tutarının 9 milyon 500 bin dolar olduğu belirtilmişti.

CWENE Hisseleri Yükselişte

İki gündür üst üste iş ilişkileri duyuran CWENE hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 5,5 yükselişle 300 TL seviyesinden kapattı.

CWENE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

CWENE, yatırımcılarına haftalıkta yüzde 1,4 getiri sağlarken hisseler aylık bazda yüzde 6,2 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.