Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Yatırımcısını Üzen Enerji Şirketinden Sözleşme Açıklaması

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., bağlı ortaklıklarının imzalamış olduğu dijital enerji yönetim sözleşmesine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Hissesi Yatırımcısını Üzen Enerji Şirketinden Sözleşme Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hisseleri yıllık bazda yatırımcısına yüzde 40 kaybettiren Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde bağlı ortaklıklarının imzaladığı sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da HUNER koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, Pure Energy Elektrik Tedarik A.Ş. ile EPİAŞ’la olan piyasa operasyonlarının yönetimi amacıyla 2024 yılı için Dijital Enerji Yönetim Sözleşmesi imzalandığı bilgisi verildi.

Şirketin bağlı ortaklıkları arasında yer alan Kayen Beta Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. (Büyükbahçe HES), Kayen Heta Enerji Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş.(Bağbaşı HES) ve H29 Solar Enerji Üretim San. ve Tic. A.Ş.’nin (Salihli BES) sözleşme imzalayan şirketler olduğu belirtildi.

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu geçen yılın Kasım ayının başlarında KAP üzerinden paylaşmıştı.

Yılın ilk dokuz aylık kısmında 83.834.882 net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 181.293.924 TL kar elde ettiğinden, net karlılıkta yüzde 54 azalma gerçekleşmişti.

GCM Yatırım Banner

HUNER Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,78 değer kazanarak 7.874,16 puandan tamamlarken HUNER hisseleri de endeksle paralel hareket etti.

Hisseler, günlük yüzde 1,3’lük yükselişle 6,2 TL seviyesinde günü kapattı.

HUNER Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirket hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda güncel olarak yatırımcısına sırasıyla yüzde 0,9, yüzde 12,1 ve yüzde 39,5 oranında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.