Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Taban Olan Borsanın Yeni Şirketi Büyük Sözleşme Duyurdu!

Yeni halka arz şirketlerinden Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildiriminde yurt dışındaki iki şirket ile yaptığı sözleşmeyi duyurdu. Detaylar haberde;
Hissesi Taban Olan Borsanın Yeni Şirketi Büyük Sözleşme Duyurdu!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçen ayın başlarında halka arz olan ve hisseleri borsada işlem görmeye başlayan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bu ay içinde sıkça yaptığı gibi yeni bir iş ilişkisi bildiriminde daha bulundu.

MEKAG Yeni Sözleşmesinin Detaylarını Duyurdu

Borsa İstanbul’da MEKAG koduyla işlem gören şirket, geçen hafta yurt dışında Avrasya ve Orta Amerika pazarına yönelik duyurduğu distribütörlük sözleşmelerinin ardından yurt dışı anlaşmalarına devam ediyor.

Bugünkü KAP bildiriminde, şirketin bağlı ortaklığı Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile yurt dışı yerleşik iki şirket arasında Beton Santralleri Satış Sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Sözleşme bedelleri toplamının 445 bin euro olduğu bilgisi verildi.

Söz konusu satış sözleşmesi kapsamında satışa konu olacak ürünlerin üretim ve tedarikinin şirket tarafından karşılanacağı bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Dizayn, üretim, sevkiyat ve montaj işlemlerinin Mart 2024 tarihine kadar tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

Ayrıca, yeni iş ilişkisinin şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyeceği belirtildi.

Kırma eleme, madencilik ve hazır beton üretimi konusundaki ekipman ile komple tesis tasarımı ve üretiminde faaliyet gösteren Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., 5-6 Ekim tarihlerinde halka arz olmuş ve halka arza katılan yatırımcılara yaklaşık 5-6 lot hisse dağıtılmıştı.

MEKAG Hisseleri Taban Yaptı

MEKAG hisseleri, haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 10 düşüşle taban yaparak kapatırken hisseler 80,1 TL seviyesinden işlem görüyor.

MEKAG Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

MEKAG, yatırımcılarına haftalık ve aylık bazda ise sırasıyla yüzde 12,5 ve yüzde 2,3 getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.