Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Beton Devinden Avrasya ve Orta Amerika Hamlesi Geldi

Borsada işlem gören Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP bildirimi ile iki yeni distribütörlük sözleşmesine ilişkin bilgi verdi. Detaylar;
Borsadaki Beton Devinden Avrasya ve Orta Amerika Hamlesi Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da MEKAG koduyla işlem görmekte olan Meka Beton Santralleri İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş., yurt dışı satışlarını yeni iş ilişkileri ile büyütmeye devam ediyor. Şirket, bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde iki yeni distribütörlük sözleşmesi hakkında bilgilendirmede bulundu.

MEKAG 2 Yeni Distribütörlük Sözleşmesi Duyurdu

Şirket, bu doğrultuda Bayilik (Distribütörlük) Sözleşmesi başlığı altında iki KAP bildirimi gerçekleştirdi.

İlk bildirimde, yüzde 100 şirket payına sahip olunan bağlı ortaklık Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile yurt dışındaki yerleşik bir şirket arasında Orta Amerika pazarında Kırma Eleme Tesisi ve Beton Santrali satışı konusunda distribütörlük sözleşmesi imzalandığı belirtildi.

Söz konusu distribütörlük sözleşmesi kapsamında satışa konu olacak ürünlerin üretimi ve tedarikinin şirket tarafından yapılacağı bilgisi verildi.

Sözleşmenin aynı şartlarla uzatılabilmek üzere en az 1 yıl geçerli olacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

İkinci KAP bildiriminde ise Meka İthalat İhracat Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ile yurt dışındaki yerleşik bir şirket arasında Avrasya pazarında Kırma Eleme Tesisi ve Beton Santrali Satışı konusunda distribütörlük sözleşmesi imzalandığı ifade edildi.

Satışa konu olacak ürünlerin üretimi ve tedarikinin aynı şekilde şirket tarafından karşılanacağı belirtilirken sözleşmenin aynı şartlarla uzatılabilmek üzere en az 3 yıl geçerli olacağı bilgisi verildi.

Şirket, her iki iş ilişkisinin şirketin cirosunu ve karlılığını olumlu etkileyeceğini de bildirdi.

MEKAG Hisseleri Ne Durumda?

MEKAG hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 1,2’lik düşüş göstererek günü 71,2 TL seviyesinde kapattı.

MEKA Beton Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, yatırımcılarına haftalıkta yüzde 16,8, aylıkta ise yüzde 46,4 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.