Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Hareketlenen Yüzde 36 Getirili Şirketten 2 Dev İmza!

Platform Turizm A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimlerde yeni iş ilişkileri hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberin devamında;
Hissesi Hareketlenen Yüzde 36 Getirili Şirketten 2 Dev İmza!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özel sektör kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelerle gerçekleştirmiş olduğu iş ilişkileriyle dikkat çeken Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimlerde yeni iş ilişkileri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Borsa İstanbul’da PLTUR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde iki yeni iş ilişkisinin detaylarına yer verildi.

İlk bildirimde, şirketin özel sektör personel taşıma projeleri kapsamında yeni bir sözleşme imzaladığı bilgisi verildi. Yapılan sözleşmenin 28 milyon 500 bin Türk lirası tutarında olduğu ve şirketin satışlarına katkı sağlayacağının öngörüldüğü ifade edildi.

Diğer bildirimde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan 645 sürücülü personel ile 1942 araç kiralama hizmet alım işinin 626 milyon 492 bin 702 Türk lirası bedel ile ekonomik olarak en avantajlı teklif sahibi olan Platform Turizm üzerinde kaldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, ihale mevzuatı kapsamında sözleşme imzalanması için davet beklendiği bilgisi verildi.

GCM Yatırım Banner

PLTUR Hisseleri Yükseldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 7 Haziran Cuma gününü yüzde 1,37 değer kaybıyla 10.138,97 puandan tamamlarken, PLTUR hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 22,3 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 5‘lik yükselişle 15,59 TL seviyesine çıkış gösterdi.

PLTUR Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platform Turizm hisseleri, uzun vadede de yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hisselerin, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 36,2 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.