Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi Çıkıştaki Şirketten 25 Milyon Dolarlık Dev Yurt Dışı Adımı!

Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu. Detaylar haberde;
Hissesi Çıkıştaki Şirketten 25 Milyon Dolarlık Dev Yurt Dışı Adımı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özel sektör kuruluşlarının yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelerle gerçekleştirdiği iş ilişkileriyle dikkat çeken Platform Turizm Taşımacılık Gıda İnşaat Temizlik Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) büyük çaplı yeni iş ilişkisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da PLTUR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde Pakistan’da gerçekleştirilecek projeye dair imzalanan sözleşmenin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin 2011 yılından itibaren hizmet verdiği Pakistan ülkesi Pencap Eyaleti resmi ulaşım otoritesi olan “The Punjab Mass Transit Authorıty” idaresi ile Pakistan’ın İslamabad şehrinde metrobüs ile toplu taşımacılık hizmeti işi sözleşmesi imzaladığı bilgisi verildi.

Söz konusu işin, 68 adet metrobüs ile 3 yıl süreli hizmet verilmesi şeklinde olup, sözleşme büyüklüğünün yaklaşık 25 milyon dolar olduğu ifade edildi.

İşin 3 yıl daha devam edecek olmasının, şirketin Pakistan’da artabilecek hizmet ihracatı faaliyetine olumlu etki sağlamasının beklendiğine de değinildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket, geçen ay yaptığı KAP bildiriminde yatırımcısına temettü müjdesi vermişti. Açıklamada, yönetim kurulunun hisse başına brüt 0,0598569 TL, net 0,0538712 TL temettü dağıtılması yönünde teklif sunduğu bildirilmişti.

PLTUR Hisseleri Yükselişini Sürdürdü

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,62 değer kaybıyla 10.796,57 puandan tamamlarken, PLTUR hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 22,38 TL olan hisselerin değeri, günlük bazda yüzde 2,8‘lik yükselişle 21,32 TL seviyesine çıkış gösterdi.

PLTUR Hisseleri Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Platform Turizm hisseleri, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 36,7 ve yüzde 76,5 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın