Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hissesi 26 TL Olan Şirket Temettü Ödemeyecek!

Özsu Balık Üretim A.Ş. KAP üzerinden hissedarlarını üzen açıklamayı yaptı. Temettü ödemeyeceğini duyurdu. Detaylar haberde...
Hissesi 26 TL Olan Şirket Temettü Ödemeyecek!
HABER GİRİŞ

Şirketler temettü açıklamalarına hız verdi. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir açıklama bugün Özsu Balık Üretim A.Ş.’den geldi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada bağımsız denetimden geçmiş Konsolide Finansal Tablolara göre net dönem zararının 6.923.701 TL, Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca hazırlanan enflasyona göre düzeltilmemiş yasal finansal tablolarına göre net dönem karının ise 39.170.217 TL olduğunun tespit edildiği not edildi.

Bunun yanında şirketin bağımsız denetimden geçmiş 31.12.2023 tarihli konsolide finansal tablolarına göre 2023 yılı faaliyetlerini zararla kapattığı ve bu nedenle 2023 yılı hesap dönemine ilişkin dağıtıma konu edilebilecek net kar oluşmadığı aktarıldı.

Nakit Kar Payı Ödeme KAP Özsu Balık
Kaynak: KAP

Net kar oluşmadığı için kar payı dağıtımının yapılmayacağı not edildi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (OZSUB) bugün açılışı 26,12 TL’den yaptı. Hisseler saat 10.50’de 26,34 TL’ye yükseldi. Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler yazım sırasında 26,16 TL’den işlem gördü.
Hisseler yıllık bazda yüzde 95,74 yükselirken, aylık bazda yüzde 21,16 değer kaybetti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.