Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Yükseliş Gösteren Şirket Temettü Kararını Açıkladı!

Haftanın son işlem gününde hisseleri yüzde 5'e yakın yükseliş gösteren Katılımevim, KAP bildiriminde temettü önerisine dair açıklama yaptı. Detaylar haberde;
Hisseleri Yükseliş Gösteren Şirket Temettü Kararını Açıkladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yaz döneminde halka arz olan şirketlerden Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtım önerisine ilişkin açıklamada bulundu.

Bildirimde, şirket likiditesi ve bilanço yapısını güçlendirmek maksadıyla kar dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifin genel kurul onayına sunulmasına oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Borsa İstanbul’da KTLEV koduyla işlem görmekte olan şirket, yönetim kurulunun bugünkü toplantısında alınan kararlara dair detayları da bildirdi.

2022 yılı hesap dönemine ait finansal tablolarda 115.525.669 TL dönem net karı, Vergi Usul Kanunu’na göre tutulan yasal kayıtlarda ise 27.869.058,32 TL dönem net karı gerçekleştiği bilgisi verildi.

Yasal kayıtlara göre hesaplanan 27.869.058,32 TL’lik dönem karının tamamının, yasal kayıtlara göre oluşan (72.291.756,38) TL’lik önceki dönem zararından mahsup edildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

SPK mevzuatına göre kalan 115.525.669 TL tutarındaki dağıtılabilir net dönem karının geçmiş yıl karlarına alınmasına oy birliği ile karar verildiği ifade edildi.

Şirket, geçen haftaki KAP bildiriminde 2023 Kasım ayında toplam 2.346.402.988 TL tutarında yeni ev ve araç sözleşmesinin imzalandığını açıklamıştı.

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş.’nin 6-7 Haziran 2023 tarihlerindeki halka arzına toplamda 474.210 yatırımcı katılım göstermişti.

KTLEV Hisseleri Günü Yükselişle Kapattı

Şirketin hisseleri, haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Hisse değeri, günlük yüzde 4,4’lük yükselişle 55,1 TL seviyesine çıktı.

Katılımevim Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Haftalık kaybı yüzde 4 seviyesindeki hisseler, aylıkta ise yatırımcısına yüzde 9,4 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.