Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Rekor Seviyeye Yaklaşan Bankadan Borçlanma Duyurusu

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuru yapan Türkiye İş Bankası, yurt dışı piyasalara sürdürülebilir tahvil ihracının tamamlanmasına yönelik bilgilendirmesini paylaştı.
Hisseleri Rekor Seviyeye Yaklaşan Bankadan Borçlanma Duyurusu
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler yatırımlarını, projelerini, sözleşmelerini, yeni iş ilişkilerini ve borçlanma gibi önemli açıklamalarını paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor. Türkiye İş Bankası (ISCTR), tahvil ihracının tamamlanmasına yönelik duyuru yaptı.

Banka, 15 Aralık’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Global Medium Term Note programı aracılığıyla ihraç edileceği belirtilen 10.000.000 ABD doları tutarındaki 2 adet borçlanma aracının satışının tamamlandığını duyurdu.

İş Bankası, 14 Aralık tarihinde  International Finance Corporation (IFC), Société de Promotion et de Participation pour la Coopération Economique (PROPARCO) ve Green for Growth Fund (GGF) ile kredi anlaşması imzaladığını duyurmuştu. Anlaşmaların toplam değerinin 67 milyon dolar ve 75 milyon euro tutarında olduğu aktarıldı.

Hisseleri Rekor Seviyeye Yaklaşan Bankadan Borçlanma DuyurusuKaynak: Paratic Piyasalar

15 Aralık saat 14.20 itibarıyla BIST 100 endeksi yüzde 2 artışla 7970 puanda seyrediyor. ISCTR ise yüzde 4,1 artışla 25 TL’den işlem görüyor. 14 Aralık ve 15 Aralık tarihlerinde borsada alışların güçlenmesiyle bankacılık sektöründe yapılan alımlar da dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

14 Aralık’ta Bank of America’nın Borsa İstanbul’da en çok alım yaptığı hisse ISCTR olmuştu. Hissede haftalık yüzde 11,4, aylık yüzde 24,5 ve yıllık yüzde 140 oranında artış görüldü. Hisse, yukarı yönlü hareketlerle yılın en yüksek seviyesi olan 26,5 TL’ye oldukça yaklaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.