Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İş Bankası Ekonomik Kalkınma ve Enerji için Krediyi Aldı

İş Bankası bugün KAP üzerinden birçok alanda finansman sağlayabilmek adına kredi anlaşması imzaladığını açıkladı. Detaylar haberde;
İş Bankası Ekonomik Kalkınma ve Enerji için Krediyi Aldı
HABER GİRİŞ

Türkiye İş Bankası A.Ş. (ISCTR) (ISATR) (ISBTR) (ISKUR) tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) İmzalanan Kredi Sözleşmesi Hakkında açıklama paylaşıldı.

KAP bildirisinde banka; International Finance Corporation (IFC), Société de Promotion et de Participation pour la Coopération Economique (PROPARCO) ve Green for Growth Fund (GGF) ile bir kredi anlaşması imzaladığını açıkladı.

Kredi anlaşmasının toplamda 67 milyon dolar ve 75 milyon euro tutarında olduğuna işaret edildi.

Borsada ISCTR koduyla işlem gören İş Bankası C Grubu bugün TSİ 17.36 itibarıyla yüzde 6,45 oranında yükselerek 23,76 lira seviyesini test etti. Şirket hissesi yıl içinde en yüksek 26,52 lirayı, en düşün ise 8,66 lirayı gördü.

Hisse yatırımcısına haftalık bazda yaklaşıl yüzde 5,38, aylık bazda ise yaklaşık 20,61 oranında kazandırdı.

GCM Yatırım Banner
İş Bankası Paratic Piyasalar Canlı Grafik
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Söz konusu kredinin yenilenebilir enerji, kaynak verimliliği ve enerji verimliliği finansmanı ile deprem bölgesinde bulunan bireyler, çiftçiler, mikro ve küçük işletmelerin finansmanında kullanılacağı kaydedildi.

İş Bankası KAP bildirisinde, bu adımıyla sürdürülebilir enerji ve ekonomik kalkınma alanlarında destek sağlamayı amaçladığının altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.