Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisseleri Düşüşte Olan Tekstil Şirketi Sermaye Artırımını Tamamladı

Yünsa Yünlü tarafından bugün yapılan açıklamada milyonluk sermaye artırımının tamamlandığı duyuruldu. Detaylar haberde...
Hisseleri Düşüşte Olan Tekstil Şirketi Sermaye Artırımını Tamamladı
HABER GİRİŞ

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bedelsiz sermaye artırımına yönelik yönetim kurulu kararını paylaştı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada yönetim kurulu tarafından 02.05.2024 tarihinde başlatılan iç kaynaklardan sermaye artırımı süreci kapsamında toplam 420.000.000 TL tutarındaki iç kaynakların 03.05.2024 tarihinde ilgili hesaplardan şirket sermaye hesabına aktarıldığı not edildi.

Bunun Yeminli Mali Müşavir Tasdik Raporu ile tespit edilmiş, böylece sermaye artırım işlemi tamamlandığı aktarıldı.

Bedelsiz Sermaye Artırımı KAP
Kaynak: KAP

Artırılan 420.000.000 TL’lik sermayeyi temsilen paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması ve esas sözleşmenin sermayeye ilişkin 6. maddesinin yeni şekline uygun görüş verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verildiği bildirildi.

Bedelsiz sermaye artırımı sonrası hisseler güne yükseliş ile başladıktan sonra düşüş seyrine geçti. Dün kapanışı 99 TL’den yapan hisseler saat 10.00’da 102 TL’ye tırmandı. Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler günlük yüzde 1,01’lik düşüş ile 98 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner

YUNSA hisseleri yıllık bazda yüzde 131,63, aylık bazda yüzde 32,91 kazandırdı. Haftalık bazda kaybı yüzde 0,55 oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.