Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hisse Fiyatı 6 Kata Çıkan Şirketin Yeni Halka Arzı Geliyor

Geçen yıl halka arz olan 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A. Ş.'nin halka arz hazırlıklarına ilişkin son gelişmeleri aktardı.
Hisse Fiyatı 6 Kata Çıkan Şirketin Yeni Halka Arzı Geliyor
HABER GİRİŞ

Geçen yıl halka arz olduktan sonra kazançlarını yatırımlara dönüştüren 1000 Yatırımlar Holding A.Ş., hamlelerini yüksek tutmaya devam ediyor. 2023 sonunda 6. şirketinin kurulumunu yapan holding, yeni şirketinin borsaya girişi için kolları sıvadı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, iştirakinin kayıtlı sermaye sistemi başvurusu hakkında açıklamasını paylaşan 1000 Yatırımlar Holding, Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A. Ş.’nin halka arz hazırlıklarına ilişkin gelişmeleri aktardı.

Açıklamada, Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri A. Ş.’nin halka arzı için 2 Ocak 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunulduğu ve 1 milyar TL’lik kayıtlı sermaye tavanına onay geldiği duyuruldu.

Geçen yılın Kasım ayında halka arz olan ve tavan serisini 10 güne taşımayı başaran 1000 Yatırımlar Holding’in BINHO kodlu hisseleri 3 ayda 125 liradan 710 liraya kadar çıktı.

Son günlerde düşüş eğiliminde olan hisseler yazım anında yüzde 2’nin üzerinde artıda 252,50 liradan işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın