Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hesaplar Yapıldı! İşte Siyasi Partilerin Asgari Ücret Talebi

Gözler, Asgari Ücret Komisyonu'nun üçüncü toplantısına çevrilmişken siyasi partilerin talebi 17 bin-45 bin TL arasında değişti. İşte partilerin beklentisi...
Hesaplar Yapıldı! İşte Siyasi Partilerin Asgari Ücret Talebi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Asgari ücret maratonu hız kesmeden devam ederken dün Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci kez toplandı. Rakamların konuşulmasının beklenildiği toplantıya yönelik TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar’dan ortada bir rakamın olmadığı açıklaması geldi. Milyonlar üçüncü toplantıyı dört gözle beklerken siyasi partilerin asgari ücret talepleri belli oldu.

Cumhuriyet’te yer alan haberde İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun açıklamasına yer verildi. Buna göre İyi Parti’nin beklentisi Ocak ayı için 17 bin lira ve Temmuz ayına yönelik 20 bin 500 lira olmuştu.

CHP’nin Beklentisi En Az 19 Bin 372 TL

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba tarafından yapılan açıklamada beklentilerinin en az net 19 bin 372 lira olduğu belirtildi.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından yapılan açıklamada asgari ücretin artık sömürü düzeyini gösteren bir tutar olduğu bildirilmişti.

İnsanların en temel barınma, beslenme, eğitim, eğlenme ve kültürel haklarına artık ulaşamaz halde olduğu kaydedilmişti.

GCM Yatırım Banner

EMEP Sınırı 45 Bin TL Olarak Çizdi

Emek Partisi (EMEP) İstanbul Milletvekili İskender Bayhan ise Türkiye’de en düşük ücretin yoksulluk sınırının üzerinde olması gerektiğini söyleyerek, sınırı 45 bin TL olarak açıklamıştı.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, tarafından yapılan açıklamada asgari ücretin 23 bin lira seviyesine getirilmesi gerektiği belirtilmişti.

Bunun yanında Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici ise asgari ücretin minimum 17 bin liranın üzerinde olması gerektiğini aktarmıştı. Asgari ücretin Ocak ve Temmuz ayında iki kez belirlenmeye devam etmesi gerektiğini ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.