Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hem Kazanan Hem Kazandıran 9 Şirket

Borsada yükseliş haberleri kâr realizasyonuyla gölgelenirken, bu yılın ilk çeyreğinde hem kazanan hem de kazandıran şirketler belli oldu.
Hem Kazanan Hem Kazandıran 9 Şirket
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul yeni yükseliş rekorları kırdıkça kâr realizasyonu dalgası beraberinde geliyor. Geçen hafta 11.000 puanın üzerine sıçrayarak tarihi rekorunu kıran BIST 100 endeksinin rekor iştahı kâr satışlarıyla törpülendi. Ana endeksin kırdığı tarihi rekorlar ise hisseler geneline yayılmazken, bazı şirketler yılın ilk çeyreğini kârlı kapattı.

2024’ün birinci çeyreğini kârlı kapatan şirketler borsada yatırımcılarına iyi kazançlar sundu. Ekonomi Gazetesi yazarı Zeynep Aktaş, yatırımcısını enflasyona karşı koruyan şirketleri köşesine taşıdı.

Borsada yatırımcılara, yılın ilk çeyreğinin kârlı şirketlerinin kazandırdığına dikkat çeken Aktaş, BIST 30 endeksinde kazançlarıyla öne çıkan 9 şirketi sıraladı.

Kârlı Şirketler Listesi
Kaynak: Borsa İstanbul, Finnet2000.com

BIST 30’da en yüksek kâr büyümesi gösteren şirketler arasında Ereğli Demir Çelik’ten, Ford Otosan’a kadar liste uzarken, borsada yatırımcıların radarında yeni isimler de yer aldı.

9 gündür yükselen Ahlatcı Doğal Gaz (AHGAZ) ve Global Yat. Holding (GLYHO) başta olmak üzere artışını 6 güne çıkaran Arzum Ev Aletleri (ARZUM) ve 4 gündür artı yazan Coca Cola İçecek CCOLA ile Anadolu Hayat Emek. ANHYT payları öne çıktı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın