Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 96,9 TL Olan Şirketten Milyar Liralık Dev İmza!

Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri, KAP'a yapılan bildirimde T.C. Sosyal Güvenlik Kurulu ile sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 96,9 TL Olan Şirketten Milyar Liralık Dev İmza!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç şirketlerinden biri olan Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde T.C. Sosyal Güvenlik Kurulu ile imzalanan sözleşmeye ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GENIL koduyla işlem gören şirketin açıklamasında, öncelikle 30 Aralık 2022 tarihinde Spinraza adlı SMA ilacının Türkiye’de Gen İlaç adına ruhsatlandığının kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Gelinen noktada bugün itibarıyla, söz konusu ilaca yönelik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile şirket arasında Alternatif Geri Ödeme Sözleşmesi imzalandığı belirtildi. Sözleşmede belirtilen sayıda ilacın SGK’ya temini ile sözleşmenin sona ereceği bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin, şirketin 2024 yılı satışlarına katkısının yaklaşık olarak 1 milyar 700 milyon Türk lirası olmasının beklendiği ifade edildi.

Deniz Yatırım, geçen ayın sonlarında yayımladığı raporunda, GENIL için hedef fiyatını 96,9 TL ve tavsiyesini “al” olarak açıklamıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket, 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 6 Nisan 2024 tarihinde KAP’ta paylaşmış, yıl genelinde toplam 454.582.207 TL net kar açıklamıştı. Böylece bir önceki yıla göre net kar yüzde 29 oranında azalmıştı.

GENIL Hisseleri Anlaşma Duyurusuyla Hareketlendi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,15 değer kaybederek 10.158,63 puandan tamamlarken, GENIL hisseleri endeksle ters yönde hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 84,5 TL olan hisselerin değeri, sözleşme haberinin desteğiyle günlük bazda yüzde 5,3‘lük yükselişle 58,9 TL seviyesine çıkış gösterdi.

GENIL Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Gen İlaç hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 53,1 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın