Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 326 TL’ye Çıkan Şirket Nisan’da Temettü Dağıtacak!

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hedef Fiyatı 326 TL’ye Çıkan Şirket Nisan’da Temettü Dağıtacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcıların hissesini yakından takip ettiği şirketlerden Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da TOASO koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, Yönetim Kurulunun, 2023 yılı karından hisse başına brüt 20 TL, net 18 TL temettü dağıtma kararı aldığı bilgisi verildi.

Temettü ödeme tarihinin 4 Nisan 2024 olarak belirlendiği belirtildi.

TOASO Temettü Dağıtım Tablosunu Paylaştı
Kaynak: KAP

Temettü verimi böylelikle son fiyata göre yüzde 7.84 olarak gerçekleşmiş oldu.

Açıklamanın devamında, finansal piyasalardaki gelişmelere ve şirketin likidite durumunun gelişimine göre yılın ikinci yarısında uygun koşulların oluşması halinde olağanüstü genel kurul kararı ile ilave kar payı dağıtım imkanlarının ayrıca değerlendirilmesine karar verildiği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

TEB Yatırım, 26 Şubat’ta yayımladığı Türkiye Strateji Raporu’nda TOASO-TOFAŞ için hedef fiyatını 314,94 TL’den 326,31 TL’ye yükselttiğini, tavsiyesini “tut” olarak sürdürdüğünü duyurmuştu.

TOASO Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ilk işlem gününü yüzde 2,08 değer kaybederek 8.907,65 puandan tamamlarken TOASO hisseleri endeksle paralel hareket sergiledi.

Şirketin hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,3‘lük düşüşle 255 TL seviyesine gerileme gösterdi.

TOASO Fiyatı Haftanın İlk İşlem Gününü Ekside Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta da kırmızı yakarken, daha uzun vadede ise yatırımcısını güldürüyor. TOASO, yıllık bazda yatırımcısına güncel olarak yüzde 35,2 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın