Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 188 TL’ye Çıkan Enerji Şirketinden Dev Sözleşme!

Geçen yılın tamamında 4,6 milyar TL net kar elde eden Astor Enerji, KAP'a yaptığı bildirimde milyon dolarlık sözleşmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Hedef Fiyatı 188 TL’ye Çıkan Enerji Şirketinden Dev Sözleşme!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Transformatör imalat ve satışı yaparak elektromekanik imalat sanayinde boy gösteren Astor Enerji A.Ş.’nin yeni iş ilişkileri ve sözleşmeleri yatırımcılar tarafından ilgiyle takip edilmeye devam ediyor.

Borsa İstanbul’da ASTOR koduyla işlem gören şirket, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde milyon dolarlık büyük çaplı anlaşmasının detaylarına yer verdi.

Açıklamada, İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret ile Türkiye’nin ve dünyanın sayılı büyük güç transformatörlerinden biri olan 675 MVA, 400/21kV transformatörü üretimi için sözleşme imzalandığı bilgisi verildi.

Söz konusu sözleşmenin toplam bedelinin 5 milyon 300 bin dolar olduğu ifade edildi.

Yapılan sözleşmenin 2023 yılı hasılata oranının yüzde 0,98 olduğundan ve iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu etki edeceğinden de bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı finansal raporunu geçen haftalarda paylaşan şirket, yılın tamamında 4,6 milyar TL net kar elde ettiğini ve satış gelirinin bir önceki yıla kıyasla yüzde 23 oranında artış göstererek 17 milyar TL’ye ulaştığını duyurmuştu.

İntegral Yatırım, açıkanan güçlü bilanço sonrasında ASTOR hisse senedi için hedef fiyatını yukarı yönde revize etmiş; 12 aylık hedef fiyatı 167 TL’den 188 TL’ye yükselttiğini ve model portföyde tutmaya devam ettiğini açıklamıştı.

ASTOR Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,27 değer kaybıyla 9.040,87 puandan tamamlarken, ASTOR hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Hisselerin değeri, günlük yüzde 4,3‘lük düşüşle 92 TL seviyesine gerileme gösterdi.

ASTOR Hisseleri Günü Düşüşle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Astor Enerji hisseleri, haftalık ve aylık bazda yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 4,2 ve yüzde 24,2 oranında zarar ettirmiş görülse de, yıllık bazda yüzde 76 oranında yeşil yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.