Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hedef Fiyatı 118 TL Olan Vestel’i Holding Satışı Alaşağı Etti

Zorlu Holding, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. payları için satış işlemini duyurdu. Hisselerde 6 milyon TL nominal tutarlı çıkış var.
Hedef Fiyatı 118 TL Olan Vestel’i Holding Satışı Alaşağı Etti
HABER GİRİŞ

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının satışına ilişkin Zorlu Holding A.Ş.’den açıklama geldi. Açıklamada, dünkü işlemlerde VESTL kodlu hisselerde kurumsal yatırımcılara özel emir yöntemiyle satış yapıldığı kaydedildi.

Zorlu Holding’in 80,5 TL fiyatından toplamda 6 milyon TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirdiği açıklandı. Son satış işlemiyle Zorlu Holding’in Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesindeki payının 24 Haziran 2024 tarihi itibarıyla yüzde 52,77’ye gerilediği bildirildi.

Vestel Hisse 25.06.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Dev satış haberinin geldiği günde VESTL kodlu hisseler ekside kayda geçti. Dün 88 liraya kadar yükselen hisseler bugünkü açılışı 82,75 liradan yaptıktan sonra yazım anında yüzde 1’i aşan düşüşüyle 61,60 liradan işlem gördü.

VESTL için Deniz Yatırım’ın hedef fiyatı 118 TL seviyesinde olurken, hisseler için “al” tavsiyesi verilmişti. Halk Yatırım’ın hedef fiyatı 101,4 TL ve tavsiye “tut” yönünde olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.