Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VESBE ve VESTL için Hedef Fiyatlar Geldi

Vestel Beyaz Eşya ve Vestel Elektronik için bilanço beklentisi geldi. Şirketlerden beklenen performans ve hisselere verilen hedef fiyatlar haberde;
VESBE ve VESTL için Hedef Fiyatlar Geldi
HABER GİRİŞ

Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESBE) ile Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESTL) hisseleri için Deniz Yatırım’ın bilanço beklentisi raporu paylaşıldı.

Paylaşılan raporda, beyaz eşya tarafındaki ücret artışlarının ve enflasyon nedeniyle öne çekilen talebin etkisiyle yurt içinde güçlü talep yaşandığı ancak Avrupa pazarı dışı ihracat pazarlarındaki yavaşlama ve Kızıldeniz’deki gerilim nedeniyle yaşanan aksaklıklardan kaynaklı yurt dışındaki talebin daraldığı belirtildi.

2024 birinci çeyrek bilançosuna yönelik beklentiler, Vestel Beyaz Eşya’nın 14.236 milyon TL satış geliri ve 479 milyon TL net kâr elde edeceğine dair olurken; Vestel Elektronik’in ise 25.927 milyon TL satış geliri ve 133 milyon TL net kâr yazacağı yönünde oldu.

Beklentiler kapsamında Vestel Beyaz Eşya ve Vestel Elektronik hisseleri için Deniz Yatırım’ın önerisi “al” yönünde oldu.

VESBE için 12 aylık hedef fiyat 29 TL olurken, VESTL için 118 TL seviyesinde kayda geçti. Hisseler için al tavsiyesi verilirken, VESBE yazım anında yüzde 1’in üzerinde artıda 23 liradan işlem gördü. VESTL ise yüzde 3 yükselişle 100 lira seviyesine yükseldi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın