Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Hasılatını Yüzde 39 Artıran Elektrik Şirketinden Dev Anlaşma!

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde milyon euroluk yeni iş anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde;
Hasılatını Yüzde 39 Artıran Elektrik Şirketinden Dev Anlaşma!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Özellikle yenilenebilir enerji santralleri konusunda faaliyette bulunduğu bölgenin önde gelen şirketleri arasında yer alan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde yeni iş anlaşması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören şirketin bildiriminde milyon euro tutarındaki anlaşmanın detaylarına yer verildi.

Açıklamada, İGA Havalimanı İşletmesi Anonim Şirketi ile 400 kV Eskişehir GES Şalt Merkezi yapımı işi için anlaşmaya varıldığı bilgisi verildi.

Söz konusu anlaşmanın toplam tutarının 10 milyon 966 bin 200 euro olduğu ifade edildi.

Anlaşmanın, şirketin cirosuna ve karlılığına olumlu etki edeceğinden de bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu 3 Mayıs 2024 tarihinde KAP’a bildirmişti. 2023 döneminde toplam 687.159.000 TL net kar açıklayan şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre net karını yüzde 6 oranında artırmıştı.

Şirketin hasılatı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 39 artarken, esas faaliyet karı ise yüzde 74‘lük artış göstermişti.

GESAN Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,17 değer kazanarak 10.173,42 puandan tamamlarken, GESAN hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 91,35 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 3,4‘lük çıkışla 73,15 TL seviyesine yükseliş gösterdi.

GESAN Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Girişim Elektrik hisseleri, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 54 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.