Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halkbank Yine Gündemde: Hakan Atilla Gözaltına Alındı!

Halkbank davasının simge isimlerinden olan Hakan Atilla, bugün Türkiye’de pasaportuna el konulduğunu duyurdu.
Halkbank Yine Gündemde: Hakan Atilla Gözaltına Alındı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımları deldiği gerekçesiyle yıllardır davası süren Halkbank’ın ismi son mahkeme kararının ardından yine anıldı. Amerika’da yürütülen davada yargılanarak 28 ay tutuklu kalan bankanın eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, Türkiye’de pasaportuna el konulduğunu duyurdu.

Aynı zamanda Borsa İstanbul’un eski dönem genel müdürlüğünü yapmış olan Atilla, bugün ailesiyle birlikte gittiği havalimanında gerekçe gösterilmeden alıkonulup karakola götürüldüğünü söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Atilla, “Ülkemize yıllarca hizmet ettik, onu el üstünde tuttuk. Savunduk, koruduk. Karşılığında gördüğümüz muamele alanlarda alıkonma… Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner” dedi.

Hakan Atilla Instagram Paylaşım
Kaynak: Instagram

Eski Bakan Berat Albayrak Gövde Gösterisi Yapmıştı

Yurt dışında yürütülen yolsuzluk davasında yargılanan Atilla, 24 Temmuz 2019 tarihinde Türkiye’ye döndüğünde havalimanında dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından karşılanmıştı.

Albayrak’ın bu hamlesi bir tür gövde gösterisi olarak yorumlanmış, Atilla’nın Türkiye’deki resmi makamlarca korunan bir isim olduğu mesajı çok kere dile getirilmişti.

GCM Yatırım Banner

Hakan Atilla ise son dönemde yaptığı açıklamalarıyla şimşekleri üzerine çekmiş, bu yılın başında T24’e verdiği demeçte, Amerika’daki tutukluğu sürecinde devlet içerisindeki kimi kişilerin kendisini tehdit ettiği imasında bulunmuştu. Ülkedeki eşi ve çocuğunun koz olarak kullanıldığı hissine kapıldığını ifade etmişti.

Halkbank Hisselerinin Dava Kararına Tepkisi Karmaşık Olmuştu

ABD Yüksek Mahkemesi’nin son aldığı kararda, Halkbank’a ABD’de cezai kovuşturma açılacak alt mahkeme kararını iptal ettiğine yönelik haberler Türkiye kamuoyunda yanlış algılanmış, Halkbank hisselerinin (HALKB) dava kararına tepkisi karmaşık olmuştu.

Hisseler önce tavan yapmış, ardından bankanın açıklamasıyla yüzde 7 artıda seyretmişti. Ancak alınan kararın, cezai kovuşturmaya engel olmayacağı anlaşılınca Borsa İstanbul’da bankacılık hisseleri kırmızı mumlarla baş başa kalmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.