Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzıyla Türkiye’de Bir İlke İmza Atan Şirketten Yeni Atılım

Türkiye'de halka arz olan ilk mermer şirketi Tureks Turunç Madencilik, KAP bildiriminde yeni projelerine ilişkin atılan adımlar hakkında bilgi verdi. Detaylar;
Halka Arzıyla Türkiye’de Bir İlke İmza Atan Şirketten Yeni Atılım
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da MARBL koduyla işlem görmeye başlayan mermer şirketi Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, yeni projelerinde atılan adımlara ilişkin bilgilendirmede bulundu.

MARBL’dan Maden Arama Ruhsat Başvurusu

Özel durum açıklaması başlıklı KAP bildiriminde, maden arama ruhsat başvurusu açıklamasının detaylarına yer verildi.

Şirket tarafından bazı sahalar için Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’ne müracaatlarda bulunduğu belirtildi.

Müracaatların Afyonkarahisar Bolvadin Çukurcak Köyü mevkiinde 98,71 hektarlık alan, Yozgat Akdağmadeni Çağlayan Köyü mevkiinde 99,15 hektarlık alan ve Yozgat Akdağmadeni Çerçialan Köyü mevkiinde 99,4 hektarlık alan için yapıldığı bilgisi verildi.

Başvuruların sonucunda söz konusu alanların şirkete rezerve edildiği ve ilgili sahalarda yapılacak ARGE çalışmalarının olumlu sonuçlanması durumunda arama ruhsatı başvurusunun yapılacaği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Şirketin 2-3 Kasım tarihlerinde 10,97 TL ile gerçekleştirilen halka arzında, 58.976.404 TL nominal değerli payların satışı gerçekleştirilmişti.

MARBL Hisseleri Ne Durumda?

MARBL hisseleri, haftanın ikinci işlem gününde, haber yazımı itibarıyla yüzde 0,8’lik düşüşle 19,32 TL‘den işlem görüyor.

MARBL Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta ise yüzde 2,3 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.