Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Madencilik Şirketinin Beklenen Halka Arz Tarihi Açıklandı

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Tureks Turunç Madencilik’in halka arz tarihi yatırımcılarla paylaşıldı. Şirket kaç lot verebilir? Faaliyet alanı ne? İşte detaylar;
Madencilik Şirketinin Beklenen Halka Arz Tarihi Açıklandı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem görmek için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) geçtiğimiz hafta onay alan Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret’in halka arz tarihi açıklandı. Konuyla ilgili açıklamayı halka arza liderlik eden Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan paylaşımda şirketin 2 – 3 Kasım tarihlerinde halka arz edileceği belirtildi.

Tureks Turunç Madencilik 10,97 TL fiyat üzerinden halka arz olacak. İzahnamede yer alan bilgilere göre halka arz tamamen eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek.

Şirketin halka arz büyüklüğü 646,9 milyon TL, halka açıklık oranı ise yüzde 21,26 seviyesinde olacak.

Dağıtılacak Pay Miktarı (Tahmin)

– 2,1 milyon katılım – 28 lot (307 TL)

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

– 2,5 milyon katılım – 24 lot (263 TL)

– 2,9 milyon katılım – 21 lot (230 TL)

– 3,3 milyon katılım – 18 lot (197 TL)

– 3,7 milyon katılım – 16 lot (175 TL)

– 4,1 milyon katılım – 15 lot (164 TL)

– 4,5 milyon katılım – 13 lot (142 TL)

Şirket Hakkında Bilgiler

Tureks, Türkiye’nin önde gelen mermer, kireçtaşı, traverten ve oniks karo, plaka ve dekoratif eleman üreticilerinden ve ocakçılarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

1982’den beri faaliyet gösteren şirket, mermer karo üretim evriminin başlangıcında küçük bir atölyede faaliyetine başladı ve 30 yıllık süreçte geniş yelpazede üretim ve dağıtım kuruluşu haline geldi.

Şirketin en prestijli projeleri arasında Merrick Plaza, Miami; Trump Plaza, New York City ve Bellagio Casino, Las Vegas yer almaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.