Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

SPK Duyurdu: Madencilik Şirketi Halka Arz Ediliyor!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaretin halka arzını onayladı. Detaylar geliyor…
SPK Duyurdu: Madencilik Şirketi Halka Arz Ediliyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sermaya Piyasası Kurulu’nu (SPK) bu haftaki bülteninde yeni bir şirketin halka arzının onaylandığı görüldü. Açıklamaya göre Marble Systems-Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret AŞ halka arzı SPK tarafından onaylandı.

SPK tarafından yapılan açıklamaya göre toplamda 58.976.404 TL nominal değerli paylarının tamamını eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edileceği kaydedildi. Şirket bu halka arz için pay başına 10,97 TL fiyat belirledi.

Halka açıklık oranı yüzde 21,26 olarak açıklanan şirketin konsorsiyum liderliği, Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından yürütülecek. Yatırımcılar talep toplama döneminde T1-T2 bakiyelerini kullanabilecek ve halka arzın büyüklüğü 646,9 milyon TL olarak belirlendi.

Tureks Turunç Madencilik, 1982 yılında kuruldu ve doğal taş sektöründe faaliyet gösteriyor. Şirket dünyanın pek çok farklı yerine ihracat gerçekleştiriyor. Şirket ev ve tekstil ürünleri, dekoratif ürünler, yer ve duvar karoları, mozaik, merdiven, tezgah gibi ürünler üretiyor ve ihraç ediyor.

Tureks Turunç Madencilik, yılın ilk yarısında cirosunu 675 milyon TL’ye çıkardı ve satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34’lük büyüme yaşadı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.