Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arzdan Beri Yüzde 500 Kazandıran Hisse Yine Tavan

Geçen ay halka arz gerçekleşen Tarkim hisseleri yükselişini sürdürüyor. Rekoruna yakın olan hisse senedi tavan fiyattan işlem görüyor.
Halka Arzdan Beri Yüzde 500 Kazandıran Hisse Yine Tavan
HABER GİRİŞ

Borsada halka arz furyası devam ediyor ve Eylül ayında işlem görmeye başlayan Tarkim hisselerinde ralli devam ediyor. TARKM bugün içerisinde değerini 660 TL seviyesine taşıdı ve tavan fiyattan işlem görüyor.

12 Eylül tarihinde işlem görmeye başlayan TARKM, o günden bu yana yüzde 500’e yakın değer kazandı. Hisse senedi geçen hafta 717 TL’ye çıkarak tarihi rekoruna ulaşmıştı. TARKM halka arz edildiğinde 107,5 TL’den sunulmuş ve 5 milyon adet bireysel yatırımcılara eşit olarak dağıtılmıştı.

TARKM hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son yükseliş dalgası, şirket ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bir bildirimin arından gerçekleşti.

KAP’a gönderilen bildirimde, “Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A’dan TR A+’ ya, Kısa Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notu TR A2’den TR A1’e yükseltilmiş, Görünümü pozitif olarak belirlenmiştir.” ifadeleri yer almıştı.

Diğer yandan dün Tarkim’e tedbir geldiği haberi gündeme düştü. Borsa İstanbul tarafından KAP’a gönderilen açıklamada, Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret (TARKM) paylarının 19.09.2023’ten 18.10.2023’e kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın