Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tarkim’e Tedbir Geldi! LINK’den Bedelsiz Açıklaması

Yeni halka arz olan şirketlerden Tarkim için tedbir geldi. Link Bilgisayar bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu. İşte detaylar;
Tarkim’e Tedbir Geldi! LINK’den Bedelsiz Açıklaması
Yorum

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında iki şirket ile ilgili alınan tedbir kararını paylaştı. Açıklamada, Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret (TARKM) paylarında 19.09.2023’ten 18.10.2023’e kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

5-6 Eylül tarihinde 107,50 TL üzerinden halka arz olan TARKM, Borsa İstanbul’da 12 Eylül’de işlem görmeye başladı. Hisse 5 işlem günü boyunca tavandan işlem gördü ve 18 Eylül’de kapanışını 173 TL’den yaptı.

Link Bilgisayar

Borsa İstanbul’da LINK koduyla işlem gören Link Bilgisayar Sistemleri Yazılım ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş, bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Tarkim’e Tedbir Geldi! LINK’den Bedelsiz AçıklamasıKaynak: KAP

Şirket, Yönetim Kurulu toplantısında alınan karar kapsamında 11.000.000 TL olan sermayesini yüzde 200 artırarak 33.000.000 TL’ye çıkarmak amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yaptığını duyurdu.

LINK, günlük yüzde 10 düşüşle 78,3 TL’ye geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu