Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Halka Arz Listesini Kabartacak Karar Meclis’e Geliyor

Mesaiye başlamaya hazırlanan Meclis'e limited şirketlerle ilgili önemli bir düzenleme geliyor. Şirketlerin borsaya açılmasını kolaylaştıracak düzenleme haberde;
Halka Arz Listesini Kabartacak Karar Meclis’e Geliyor
HABER GİRİŞ

Sıkılaşma ortamında çok sayıda şirketin halka açılması ve ihtiyaç duyulan finansman desteğinin halka arz gelirleriyle karşılanması borsada özellikle küçük yatırımcı nezdinde önemli bir konu başlığı iken bir yeni gelişme daha yaşandı.

Halka arz onaylarıyla eleştiri oklarını üzerine çeken Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) listesini kabartacak bir karar Meclis gündemine taşındı.

Bayram tatili sonrası mesaiye başlayacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulacak vergi taslağında halka arz edilecek olan limited şirketlerle ilgili önemli bir düzenleme yer aldı.

Ekonomim’in haberine göre anonim şirket hisse senetleri için uygulanan vergi kolaylığı, limited şirket ortaklık payları için de geçerli olacak.

Mevcut uygulamada şirketlerin borsada yer alabilmesi için anonim şirket olması gerekiyor. Söz konusu maddenin Meclis’ten geçmesi halinde SPK onayıyla limited şirketler de borsaya açılabilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.