Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (24-28 Haziran 2024)

Hafta içerisinde değişen borsa piyasaları ile bu haftanın en çok kazandıran ve kaybettiren borsa hisseleri sayfamızda. Detaylı bilgi haberde!
Haftanın Kazandıran ve Kaybettiren Borsa Hisseleri (24-28 Haziran 2024)
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa bayram sonrası Haziran’ın son haftasında yatay bir aralıkta hareket etti. BIST 100 endeksi haftaya 10.791 puandan giriş yaptı ve yüzde 1’e yakın düşüşle 10.647 puan seviyesinde kapanış gerçekleştirdi. Hafta içerisinde endeks 10.486 puana kadar düşüş yaşadı ve kayıplarının bir kısmını geri aldı.

Borsada bu hafta önemli gelişmeler takip edildi. Bu hafta TCMB’nin faiz kararı takip edilen başlıca gelişme oldu. Merkez Bankası beklentilerle paralel hareket etti ve politika faizini yüzde 50 seviyesinde bıraktı. Yatırımcılar tarafından takip edilen bir diğer olay ise Türkiye’nin gri listeden çıkarıldığı FATF kararı oldu.

BIST 100 haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu kadar Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından ‘Başardık’ notuyla duyuruldu. Ekonomik güven endeksi ve dış ticaret istatistikleri takip edilen diğer veriler oldu. Haziran’ın son haftasında en çok kazandıran ve kaybettiren hisse senetleri şu şekilde.

Haftanın En Çok Kazandıran Borsa Hisseleri

1. KERVN Yüzde 38 Kazandırdı – Kervansaray (KERVN)

KERVN haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Borsada geride kalan haftada en çok yükselen hisse senedi KERVN oldu. Hisse senedi haftalık bazda yüzde 38 kazandırdı ve borsanın bu hafta lideri oldu. Bu yükseliş sonrası KERVN’ın değeri 2,36 TL’ye ulaştı.

2. TETMT Yüzde 23 Kazandırdı – Tetamat Gıda (TETMT)

Haftanın en çok kazandıran hisse senetlerinden biri TETMT oldu. Haftalık bazda yüzde 23 yükselen hisse senedi değerini 12,44 TL’ye taşıdı.

GCM Yatırım Banner

3. ISATR Yüzde 20 Kazandırdı – İş Bankası (A) (ISATR)

ISATR hisseleri bu hafta yüzde 20 yükselerek borsadaki en iyi performanslardan birine sahip oldu. Haftalık bazda yüzde 20 artış kaydeden hisse senedi 4387 dolara ulaştı.

4. FENER Yüzde 16 Kazandırdı – Fenerbahçe Futbol (FENER)

Spor endeksindeki hisse senetlerinden FENER, haftalık bazda yüzde 16 yükseliş yaşadı. Bu yükseliş ile beraber hisse senedinin değeri 189 TL seviyesini gördü.

5. KARSN Yüzde 14 Kazandırdı – Karsan Otomotiv (KARSN)

KARSN bu haftaki yükselişi ile borsadaki  hisseler arasında öne çıktı. Geride kalan haftada yüzde 14 artış kaydeden hisse senedi 16,44 TL seviyesindeydi.

Haftanın En Çok Kaybettiren Borsa Hisseleri

1. BAYRK Yüzde 36 Kaybettirdi – Bayrak EBT Taban (BAYRK)

BAYRK hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu hafta borsada en çok düşüş yaşayan hisse senedi BAYRK oldu. Hisse senedi hafta boyunca yüzde 36’ya varan bir düşüş yaşadı ve 43,36 TL seviyesine geriledi.

2. RAYSG Yüzde 34 Kaybettirdi – Ray Sigorta (RAYSG)

Geride kalan haftada borsada düşüşü ile öne çıkan hisselerden biri RAYSG oldu. Haftalık bazda yüzde 34 düşüş yaşayan hisse senedi  407 TL’ye kadar indi.

3. DMSAS Yüzde 25 Kaybettirdi – Demisaş Döküm (DMSAS)

DMSAS geride kalan hafta içerisinde yüzde 25 düşüş yaşadı ve en çok kayıp yaşayan hisse senetlerinden oldu.  Düşüş sonrası hisse senedi 6,26 TL’ye geriledi.

4. SKYMD Yüzde 24 Kaybettirdi – Şeker Yatırım (SKYMD)

SKYMD bu hafta içerisinde yüzde 24 düşüş yaşayarak borsada en çok düşüş yaşayan hisse senetleri arasında öne çıktı. Düşüş sonrası hisse senedinin değeri 12 TL seviyesindeydi.

5. MNDRS Yüzde 23 Kaybettirdi – Menderes Tekstil (MNDRS)

Borsada düşüşü ile ilk sıralardan yer alan hisse senetlerinden MNDRS, haftalık bazda yüzde 23 düşüş yaşadı. Düşüş sonrası hisse senedi 12 TL seviyesinde işlem görüyordu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.