Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri! DOT ve UNI Yükseliyor

Kripto para piyasası hafta sonuna girmeye hazırlanırken bazı kripto para birimleri gün içinde dikkat çekici hareketler sergiledi. Detaylar haberde;
Günün Dikkat Çeken Kripto Para Birimleri! DOT ve UNI Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

FTX krizinin olumsuz etkilerini üzerinden atmaya çalışan kripto para piyasası son haftalarda bazı kripto para birimlerinin dikkat çekici yükselişlerine tanıklık etti. Hafta sonuna girilirken günün önemli yükseliş hareketlerine imza atan altcoinler arasında Polkadot ve Uniswap bulunuyor.

Polkadot (DOT) 12 günün en yüksek seviyesine ulaşırken, Uniswap (UNI) ise art arda dördüncü gün yükseliş mumu yaktı.

Polkadot, ABD’de açıklanan tarım dışı istihdam verisi sonrası kripto para piyasalarının düşmesine rağmen, 2 Aralık’ta yaklaşık iki haftanın en yüksek seviyesine yükseldi. Küresel kripto piyasası değeri, açıklanan verilerin ardından fiyatlar konsolide edildiğinden, haber yazımı esnasında yüzde 0.57 düştü.

Bunun yanı sıra Cuma günkü çalkantılı havaya rağmen Uniswap da yükseliş gösterenler arasında yer almayı başardı.

Polkadot (DOT) 6 Doları Hedefliyor

DOT, kripto para piyasasında çoğu varlık gün içinde çoğunlukla düşüş yaşamasına rağmen toparlanmayı başardı ve Cuma günü 12 günün en yüksek seviyesine yükseldi.

GCM Yatırım Banner

DOT/USD, Perşembe günkü 5.34 dolarlık düşük seviyenin ardından bugünün seansının erken saatlerinde 5.63 dolarlık gün içi yüksek seviyesine yükseldi.

Bugünkü kazanımların bir sonucu olarak, 5.65 dolardan işlem gördüğü 20 Kasım’dan bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Grafiğe bakıldığında, bu nokta son zamanlarda bir direnç seviyesi olarak da hareket ediyor ve fiyat, haber yazımı itibarıyla bu işaretin altında seyrediyor. Bahsi geçen fiyat tavanına ek olarak, 14 günlük göreli güç endeksi (RSI) de kendi direnç noktasına yakın seyrediyor.

Endeks, 50.00 seviyesindeki tavanın çok az altında olan 49.87’de ilerliyor. Bu noktayı geçerse, fiyatların 6.00 dolara yaklaştığını görebiliriz.

Uniswap (UNI) 6.50 Dolara Doğru!

Fiyatlar art arda dördüncü kez yükselirken UNI, Cuma günü bir başka kayda değer kazanç elde etti.

UNI/USD, günün erken saatlerinde 6.02 dolara kadar yükseldi ve bu, 5.73 dolara düştükten 24 saatten az bir süre sonra geldi. Bu hamle UNI’yi en son 16 Kasım’da ulaşılan 6.40 dolarlık son yüksek seviyeye yaklaştırıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bu son kazanımların bir sonucu olarak, UNI son yedi günde neredeyse yüzde 12 daha yüksek ve RSI bir ayın zirvesine yakın seyrediyor. Endeks şu anda 6 Kasım’dan bu yana en güçlü noktası olan 53.25’te ve bu, yukarı yönlü bir geçiş için belirlenen 10 günlük (kırmızı) ve 25 günlük (mavi) hareketli ortalamalar olarak geliyor.

Bu gerçekleşirse, UNI boğalarının 6.50 dolarlık bir direnç seviyesini hedeflediğini göreceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın