Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Günün Dikkat Çeken Hareketleri: XRP ve LTC Gaza Bastı!

Noel hafta sonunun ardından piyasalar sessiz kaldığı için kripto para birimlerinde hareketlilik düşük seviyedeydi. Bazı altcoinler ise bugün diğerlerine göre daha hareketli...
Günün Dikkat Çeken Hareketleri: XRP ve LTC Gaza Bastı!
Son Güncelleme: 
Yorum

Ticaret hacminin tatil döneminde yavaşlamasının ve çoğu finansal piyasanın kapalı kalmasının etkisiyle kripto para birimleri son birkaç günü sakin geçirdi. Gün içinde dijital varlıkların geneli yine yatay bir seyir izlerken, Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) gibi bazıları piyasadan ayrışan hareketler sergilemeye devam ediyor.

Litecoin, piyasalar Noel tatili hafta sonundan dönerken haftaya son 10 günün en yüksek seviyesine çıkarak başladı. Token, yeni haftaya iyi başlangıçla son kazanımlarını genişletti ve süreçte önemli bir direnç noktasına yaklaştı.

XRP ise iki günlük kırmızı mumun ardından son 24 saat içinde etkileyici bir yükseliş gösterdi. Fiyattaki yükseliş şu sıralar devam ediyor.

LTC, 16 Aralık’tan Bu Yana En Yüksek Noktasında

Litecoin, son 10 günün en yüksek seviyesine çıkarken Pazartesi günü kayda değer kazanç sağlayan kripto para birimlerinin başında geldi.

LTC/USD, 65.54 dolara düştükten bir gün sonra, yeni haftaya 70.83 dolara yükselerek başladı.

Bugünkü dalgalanma, Litecoin’i 16 Aralık’tan bu yana en yüksek noktasına ve 72.00 dolar alanındaki kilit direnç seviyesine yaklaştırdı.

Piyasa değerine göre en büyük 13. kripto para birimi olan LTC, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 4.94 yükselişle 70.3 dolar civarında işlem görüyor.

Kaynak: TradingView

Endeks şu anda 51.79’da seyrediyor ve bir sonraki görünür destek noktası 54.00 seviyesinde. Göreceli güç endeksi bu noktaya ulaşırsa, fiyatın da 72.00 dolar direnciyle çarpışması kuvvetle muhtemeldir.

XRP 0.40 Dolara Doğru!

XRP/USD, 0.3447 dolarlık bir düşük seviyenin ardından bugünkü seansın erken saatlerinde 0.356 dolara ulaşarak hareketine hız kazandırdı.

Piyasa değerine göre gerçekleştirilen listede Binance USD’un (BUSD) önünde 6. sırada yer alan altcoin, haber yazımı itibarıyla son 24 saat içindeki yüzde 6.27’lik yükselişiyle 0.3668 dolar civarında işlem görüyor.

Pazartesi günkü kazançlar, XRP’nin 18 Aralık’tan bu yana ulaştığı en yüksek nokta olup, tüccarların Noel tatili hafta sonundan dönmesiyle birlikte gelmiş oldu.

Grafiğe bakıldığında, bu hareket, 42.00 RSI tavanının ötesine geçen son bir harekete eşlik etti. Endeks şu an için 15 Aralık’tan bu yana en güçlü noktası olan 43.45’te seyrediyor.

Kaynak: TradingView

Nihayetinde, bu eğilim devam ederse, XRP fiyatı 0.40 dolar noktasına doğru hareket etmeye devam edebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%