Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günlerdir Zirveden İnmeyen Sasa ve Hektaş Sert Düştü

Son dönemin en çok kazandıranlarından SASA ve HEKTAŞ hisseleri, bugün açılışta yeni rekorlar kırıp ardından çakıldı. Hisselerde devre kesici çalıştı.
Günlerdir Zirveden İnmeyen Sasa ve Hektaş Sert Düştü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa rekor yolculuğuna devam ederken en çok kazandıran hisselerden olan SASA ile Hektaş, bugün sert düştü. Bugün günlerdir sürdürdüğü ralliye ara vererek eksiye dönen iki şirketin hisseleri de çakıldı.

Hem SASA hem de Hektaş hisseleri için devre kesici uygulama başlatıldı. Tek fiyat emir toplama başlatılan hisseler, yüzde 9,9 değer kaybetti. Bu hafta piyasa değeri 20 milyar doları aşarak borsanın en değerli şirketi olan Sasa Polyester, 17 Kasım seansının açılışında 189,1 lira ile rekor yineledi.

Açılışı tavandan yapan hisseler hemen ardından 167,7 liraya geriledi. Bugünkü kayba rağmen yüksek getiri sunan SASA hisse senetleri bir ayda yüzde 97, bir yılda ise yüzde 912 kazandırdı.

Günlerdir Zirveden İnmeyen Sasa ve Hektaş Sert Düştü
Kaynak: piyasa.paratic.com

Yıllık getirisi yüzde 1542 ile SASA’dan çok daha yüksek olan Hektaş hisseleri de bugün tavandan giriş yapıp düştü. 51,3 lira ile rekor tazeleyen HEKTS kodlu hisseler, 46,14 liraya kadar indi.

Hektaş hisselerinde düşüş, bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasının ardından geldi. Açılış öncesinde pay alım satım bildiriminde bulunan şirket, 16 Kasım’da 50,40–51,25 lira aralığından 33,17 milyon TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştiğini duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Satışı yapılan paylar; 2,53 milyar lira nominal tutarlı sermayenin yüzde 1,31’ine tekabül ederken bu satışla şirketin yüzde 1,39 olan payı yüzde 0,08’e düştü.

Yüzde 100 paylı ortağı oldukları Ordu Yardımlaşma Kurumu’nun, Hektaş Ticaret T.A.Ş.’de doğrudan yüzde 58,82 olan payı değişmezken, dolaylı yüzde 60,21 olan payı yüzde 58,90’a düştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.