Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Günlerdir Tavan Giden Şirket Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak?

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş, şirket paylarının halka arzından elde edilen fonun nasıl kullanılacağına ilişkin açıklama yaptı.
Günlerdir Tavan Giden Şirket Halka Arz Gelirini Nasıl Kullanacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş, şirket paylarının halka arzından elde edilen fonun kullanımına ilişkin bildirimde bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde, halka arzdan sağlanan gelirler ile kredi ödemesi yapıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şirketin 19.09.2023 tarihli ve 24 sayılı sermaye artırımından elde edilecek fonun kullanımına ilişkin yönetim kurulu raporunda, sermaye artırımı ile ihraç edilecek payların halka arz edilmesi sonucunda halka arz masraflarının çıkarılmasından sonra elde edilen gelirin yüzde 35-40’ına tekabül eden kısmı ile kısa vadeli TL ve uzun vadeli ABD doları cinsinden banka kredilerinin kapatılmasının planlandığı hatırlatıldı.

KAP’a gönderilen bildirimde konuyla ilgili, “Bu kapsamda halka arzdan elde edilen gelir ile 17.11.2023 itibariyle 122.031.892 TL ve 1.390.556 ABD Doları tutarında kredi ödemesi yapılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

MARBL hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen hafta borsada listelenen Tureks Turunç (MARBL) 7 günlük tavan serisi ile dikkat çekmişti. Hisse senedi bu tavan serisi ile değerini yüzde 100’e yakın artırdı.

Haftanın son işlem gününde ise tavan serisi bozulmuş görünüyor. MARBL yazı itibarıyla günlük bazda yüzde 4 düşüşle 20,34 TL seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın