Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bu Hissede Tavan Serisi Sürüyor: Yüzde 100’e Yakın Yükseldi!

Geçen hafta borsada listelenen MARBL, geride kalan 7 gün boyunca tavan fiyattan işlem görüyor. Hisse değerini neredeyse ikiye katladı.
Bu Hissede Tavan Serisi Sürüyor: Yüzde 100’e Yakın Yükseldi!
HABER GİRİŞ

Borsada yakın zamanda halka arzı gerçekleştirilen ve geçen hafta işlem görmeye başlayan Tureks Turunç Madencilik (MARBL) yatırıcılara kazandırmaya devam ediyor. Hisse senedi 8 Kasım’dan bu yana borsada ve geride kalan 7 gün boyunca tavan fiyattan işlem gördü.

Hisse senedi bu tavan serisi ile beraber yüzde 94’lük bir getiri sağladı. İlk gün 10,97 TL’den işlem görmeye başlayan MARBL, bugün itibarıyla 21,32 TL’ye çıkmış durumda. Talep toplama süreci sonrası yatırımcı başına 23 adet pay (252 TL) dağıtıldı.

MARBL hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Tavan serisi boyunca yatırımcılar 239 TL kazanç sağladı. Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin konsorsiyum liderliğini yürüttüğü halka arzda yurt içi bireysel yatırımcılara yüzde 99,80, yurt içi kurumsal yatırımcılara yüzde 0.00, yurt dışı bireysel yatırımcılara ise yüzde 0.19 oranında dağıtım yapılmıştı.

Diğer yandan bu hafta Salı günü Borsa İstanbul tarafından MARBL’a tedbir getirildiği duyurulmuştu. KAP açıklamasında, MARBL payları için “açığa satış ve kredili işlem yasağı” kararı alındığı belirtilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.