Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’den Tesla’ya Milyon Dolarlık Ceza!

Hisselerindeki kayıplarla gündemde yer alan elektrikli araba şirketi Tesla'ya, Güney Kore'den milyon dolarlık ceza geldi. Detaylar haberde...
Güney Kore’den Tesla’ya Milyon Dolarlık Ceza!
Son Güncelleme: 
Yorum

Milyarder isim Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araba şirketi Tesla’ya, Güney Kore’den ceza geldi. Şirkete, müşterilerine elektrikli araçlarının (EV) düşük sıcaklıklarda daha kısa sürüş menzilini anlatmadığı gerekçesiyle ceza aldı.

Kore Adil Ticaret Komisyonu (KFTC) tarafından bugün yapılan açıklamada Tesla’ya söz konusu gerekçe nedeniyle 2,2 milyon dolar para cezası kesti.

KFTC, şirketin araçlarının sürüş menzilinin, soğuk havalarda ve internette yer alan bilgilere kıyasla yüzde 50,5’ e kadar düştüğünü söyledi.

Elektrikli araba üreticisinin web sitesinde, araçların harici güç kaynaklarıyla ön koşullandırılması ve enerji tüketimini izlemek için güncellenmiş “enerji” uygulamasının kullanılması gibi kış sürüşüyle ilgili ipuçları sunduğunu belirtti. Fakat bu bilgilerde sıfırın altındaki sıcaklıklardan kaynaklı sürüş menzili kaybından bahsedilmediğini bildirdi.

Kore antitröst düzenleyicisi ise Tesla’nın resmi yerel web sitesinde Ağustos 2019’dan yakın zamana kadar “ araçlarının tek bir şarjla sürüş menzillerini, benzinli araçlara kıyasla yakıt maliyet etkinliğini ve Supercharger’larının performansını” abarttığını ifade etti.

Musk’ın CEO’su olduğu Tesla uzun bir zamandır hisselerindeki kayıplarla gündemde yer alıyor. Buna yönelik yakın bir zamanda Wedbush Securities’in analistlerinden Elon Musk’a öneri geldi.

Musk’ın dikkatleri Twitter’a değil Tesla’ya çevirmesi gerektiğini belirttiler. Ayrıca Musk, hisselerdeki düşüş nedeniyle çalışanlarına rahatsız olmamalarını belirten bir mektup yazdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu