Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Gümüş, Enflasyon Endişeleri ve Tahvil Getirileriyle %1,7 Civarında Geriliyor

Gümüş fiyatları yükselen tahvil getirileri ve Şubat ayı enflasyon endişeleri baskısı altında ezilirken, getirileri azalıyor.
Gümüş, Enflasyon Endişeleri ve Tahvil Getirileriyle %1,7 Civarında Geriliyor

Gümüş fiyatları, bugün TSİ 16:30’da açıklanacak olan ABD Şubat ayı enflasyon rakamlarını bekliyor. Enflasyona yönelik endişelerin altında ezilen gümüş fiyatları dünkü kazanımlarını bugünkü işlemlerde siliyor.

Gümüş, yükselen tahvil getirilerine yönelik endişelerle birlikte 2021 yılının en yüksek seviyesi olan 30,05 dolardan geriledi. Haftanın ilk işlem gününde 10 yıllık hazine tahvili getirileri 13 aydan uzun sürenin en yükseği olan %1,60’a kadar yükseldi. Bugünkü işlemlerde ise enflasyonu beklerken %1,557 seviyesinde seyrediyor.

Bugünkü işlemlere 26 doların hafif üstünde başlayan gümüş fiyatları, TSİ 14.45 sularında %1,67 oranında ekside 25,75 dolardan işlem görüyor.
Gümüş Fiyatı %1,67 Düşüş Eğilimi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemlerde 26,21 dolara kadar yükselen gümüş fiyatı, günü 25,992 dolardan sonlandırmıştı. Bugünkü işlemlere hafif yükselişle başlayan değerli metal, 26,15 dolara kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı. 25,62 dolara kadar geriledikten sonra %1,7 civarında değer kaybıyla işlem görmeye başladı.

Gümüş fiyat hareketleri incelendiği zaman yıllık getirisi %34,54 düzeyinde bulunuyor. Aylık ve haftalık bazda ise sırasıyla %6,31 ve %1,74 değer kaybına işaret ediyor.

Fiyatın düşüş eğilimini sürdürmesi durumunda ilk destek noktası 25,54 dolarda bulunuyor. Eğer bu seviye kırılırsa fiyatın 25,32 dolara doğru gerilemesi tahmin ediyor. Yukarı yönde ise 26,07 dolar takip ediliyor.

Gümüşteki olumsuz havaya rağmen birkaç olumlu etkiden bahsediliyor. Bunlardan birincisi ABD’nin 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi olarak açıklanıyor. Paketin daha hızlı bir toparlanmayı getirebileceği ve bunun gümüş talebi üzerinde olumlu etkiler yaratabileceği tahmin ediliyor. Bir diğer olumlu etkinin ise imalat sektörüne ilişkin toparlanma eğilimlerinden kaynaklanacağı söyleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum