Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Güçlü Bilanço Sonrası ASTOR’da Yüklü Alımlar Sürdü

Geçen ayın sonunda açıkladığı güçlü bilançosuyla hedef fiyatını yukarı çeken Astor Enerji, geçen hafta yüklü alımlara sahne oldu.
Güçlü Bilanço Sonrası ASTOR’da Yüklü Alımlar Sürdü
HABER GİRİŞ

Faiz şokuyla fiyatlanmaya çalışan borsada satış baskısı görülürken, Astor Enerji A.Ş. paylarında hava tam tersi oldu. Hafta içerisinde yüzde 5’in üzerinde düşüş gören ASTOR hisselerinde yüklü alımlar kendini gösterdi.

22 Mart Cuma gününde kapanan haftada HSBC ve QNB Finans Yatırım müşterileri hisselerde satış baskısı kurarken, Garanti Yatırım ve TEB Yatırım alımları ASTOR için hava yastığı oldu.

Garanti BBVA, ASTOR paylarında 1.808.911 lot net alım yaptı. Haftalık alışların net TL karşılığı ise 178.698.050 TL büyüklüğünde oldu.

TEB Yatırımın ASTOR hisselerinde gerçekleştirdiği net alım 1.177.793 lot olurken, haftalık alışların net TL karşılığı 114.214.420 TL olarak kayda geçti.

Geçen ayın sonunda 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayan şirket, geçen yılın net dönem kârını 2 milyar TL’den 4,6 milyar TL’ye çıkarırken, öz kaynaklarını ikiye katlamıştı.

GCM Yatırım Banner

Güçlü bilanço sonrası hisselerde hedef fiyat yükselmiş, İntegral Yatırım, ASTOR için fiyat beklentisini 167 TL’den 188 TL’ye çıkarmıştı.

Kaynak: Matriks

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.