Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Madencilik Şirketi Greenidge Generation, Support.com ile Birleşti

Yapılan duyuru sonrası Support.com hisseleri yüzde 283 yükseliş kaydetti.
Madencilik Şirketi Greenidge Generation, Support.com ile Birleşti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Support.com hisseleri, Bitcoin madencisi Greenidge Generation’ı bir hisse senedi işleminde halka açacağı bir birleşme anlaşmasının ardından haftanın ilk günü yükseliş kaydetti. Borsaların açılması ile hisse senetleri% 283’e kadar yükseldi.

Greenidge tarafından yapılan açıklamada, tamamen kendisine ait bir enerji santrali ile halka açık ilk Bitcoin madenciliği şirketi olmayı amaçladığını belirtti. Anlaşma tamamlandığında Support.com’un hisse sahipleri ve opsiyon sahipleri, Greenidge’in olağanüstü A Sınıfı adi hisse senetlerinin yaklaşık %8’ine toplu olarak sahip olacaklar.

Greenidge’in bir yan kuruluşu olacak olan Support.com’un, madencilik şirketine yaklaşık 33 milyon dolar sağlaması bekleniyor Proforma birleşik şirketin en az 70 milyon dolarlık net nakit elde etmesi bekleniyor. Greenidge’i Nasdaq borsasına getirmeyi amaçlayan anlaşmanın 2021’in üçüncü çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

Greenidge, New York’un kuzey kesiminde 19 MW madencilik kapasitesine güç veren 106 megavatlık bir doğal gaz santrali işletiyor. Bu kapasitenin 2021’in ikinci çeyreğinin sonunda 41 MW’a çıkması ve 2022’nin sonunda 85 MW’a ulaşması bekleniyor. Greenidge geçtiğimiz şubat ayında Bitcoin başına yaklaşık 2,869 dolar net değişken maliyetle 1.186 kripto para çıkardığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.