Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Greenidge Generation Madencilik Operasyonlarını Teksas’a Genişletiyor

Teksas eyaleti madencilerin gözleri arasında yer alıyor.
Greenidge Generation Madencilik Operasyonlarını Teksas’a Genişletiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin madencilik şirketi Greenidge Generation, Teksas’a genişlemeyi ve Güney Carolina’da bir site satın almayı planlıyor. Nasdaq listesinde yer alan firma, Teksas’ta potansiyel olarak yeni veri merkezleri inşa etme konusunda bir anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Şirket ayrıca LSC Communications’ın Güney Carolina’daki tesisini satın alıyor. Greenidge daha önce bu siteyi kiralamayı düşünmüştü. Firma Güney Carolina’daki tesisi satın almak için 15 milyon dolar ödeyecek. Bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu dosyasına göre, bu satışın Aralık ayı başlarında tamamlanması bekleniyor.

Greenidge, veri merkezleri için potansiyel konumlar olarak Teksas’ta altı site üzerinde bir geliştiriciyle anlaşmaya vardı. Sahaların 2.000 MW elektrik kapasitesi bulunuyor. Bazı kulelerin rüzgar ve güneş enerjisi üretimine erişimi mevcut.

Madencilik firması, Bitmain’den aldığı son S19j Pro madencilik makineleri siparişini ikiye katlayarak 22.500 adede çıkardı. Bu, firmanın Bitmain ile toplam siparişini 2022’nin üçüncü çeyreğine kadar teslim edilecek 29.000 madenciye getiriyor.

Çin’in son dönemde kripto para madencilerine yönelik artan baskısı, şirketleri yeni ülkelere göç etmeye zorladı. Madencilerin taşındığı ülkelerin başında ABD geliyor. Göç dalgası, ABD’yi madencilik pazarında Çin’in üzerine çıkardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%