Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göktaş Açıkladı: Öğrencilere 450 Milyon Lira Kaynak Ayrıldı

Bakan Göktaş, öğrencilerin eğitimle ilgili temel ihtiyaçlarının karşılanması için 450 milyon lira kaynak aktarıldığını açıkladı. Detaylar haberde;
Göktaş Açıkladı: Öğrencilere 450 Milyon Lira Kaynak Ayrıldı
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bugün yapılan yazılı açıklamayla sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki öğrencilerin temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için 450 milyon lira kaynak aktarıldığı bildirildi.

Açıklamada, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Mahinur Özdemir Göktaş’ın ifadeleri de yer aldı. Göktaş, söz konusu kaynağın 973 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) aktarıldığını dile getirdi.

Kaynağın sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki ilköğrenim ve ortaöğrenim düzeyinde örgün eğitime devam eden öğrencilerin giyim, ayakkabı, çanta, kırtasiye gibi eğitim ile ilgili temel ihtiyaçlarının karşılanması için sağlandığı kaydedildi.

Eğitim odaklı sosyal yardımlarla çocukların donanımlı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağladıklarını söyleyen Göktaş, sosyal yardım faydalanıcısı hanelerdeki çocukların eğitim giderlerinin karşılanması için kaynakların kullanılmaya devam edeceğini bildirdi.

Çocukların Eğitime Erişimi Bakanlığın Öncelikli Hedefi

Bakanlık olarak çocukların üstün yararı ilkesinden hareketle birçok teşvik ve destekte bulunulduğunun altını çizen Göktaş, şöyle konuştu;

GCM Yatırım Banner

“Çocuk refahının artırılması ve çocukların eğitime erişimi öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde önemli rol oynayacak çocuklarımızın eğitimden mahrum kalmaması bizim için hayati önemde.”

Yapılan destekle önceliklerinin çocukların eğitimden uzak kalmamasını sağlamak olduğuna dikkat çekerek, böylece eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin de destekleneceğini savundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.