Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Göktaş: 3,3 Milyar TL’lik Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplarda

Bakan Göktaş, 3,3 milyar TL'lik yaşlı ve engelli aylığının hesaplara aktarıldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Göktaş: 3,3 Milyar TL’lik Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplarda
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamada bulundu. Konuya yönelik açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer aldı.

Bakan Göktaş, Eylül ayı içerisinde 3,3 milyar TL tutarında yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü aktardı.

Bakan Göktaş, Eylül ayı kapsamında yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesinin yapıldığını söyledi. Bunun yanında yaklaşık 1,5 milyar TL engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını aktardı.

Bunun yanında Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını aktardı.

Yaşlı ve engelli vatandaşların eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata katılımlarında her zaman yanında olduklarını belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu