Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Göktaş: 3,3 Milyar TL’lik Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplarda

Bakan Göktaş, 3,3 milyar TL'lik yaşlı ve engelli aylığının hesaplara aktarıldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Göktaş: 3,3 Milyar TL’lik Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplarda
HABER GİRİŞ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlı ve engelli aylıkları ile ilgili açıklamada bulundu. Konuya yönelik açıklama Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesinde yer aldı.

Bakan Göktaş, Eylül ayı içerisinde 3,3 milyar TL tutarında yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırıldığını duyurdu.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü aktardı.

Bakan Göktaş, Eylül ayı kapsamında yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesinin yapıldığını söyledi. Bunun yanında yaklaşık 1,5 milyar TL engelli aylıklarını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını aktardı.

Bunun yanında Göktaş, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Yaşlı ve engelli vatandaşların eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata katılımlarında her zaman yanında olduklarını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın