Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Girişim Şirketi Duyurdu: Sermaye Artırım Kararı Alındı

Hedef Girişim tarafından yapılan açıklamada, sermaye artırım kararı duyuruldu. Şirket yakın zamanda SPK’ya başvuru yapacak.
Girişim Şirketi Duyurdu: Sermaye Artırım Kararı Alındı
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören şirketlerden sermaye artırım kararı alanlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Hedef Girişim gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu Toplantısında almış olduğu kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştı.

KAP’a gönderilen bildirimde, “Şirketimizin doğrudan bağlı ortaklığı Hedef Projelendirme ve Gayrimenkul Geliştirme A.Ş’nin 100.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin 50.000.000 TL nakden artırılmak suretiyle 150.000.000 TL’na çıkarılmasına ilişkin olarak sermaye artırımında yeni pay alma haklarımızın tamamının kullanılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Sermaye artırım kararı, bu ayın başındaki Sistem Global Danışmanlık A.Ş.’ye 2 milyon dolar TL değerindeki yatırım duyurusunu takip ediyor. Bu duyurulara rağmen şirket hisselerinde haftalık bazda düşüşler devam ediyor.

HDFGS fiyat grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Karar sonrası düşüş trendini sürdüren hisse senedinde yüzde 1’in üzerinde yükseliş meydana geldi. Ekim başında 2,5 TL ile tarihi zirvesine dokunan HDFGS, takip eden günlerde kayıplarını artırdı. Zirve seviyesinden yüzde 27’ye yakın düştü ve 1,81 TL seviyesinden işlem görüyor.

Yakın zamanda yazılım şirketi VBT Yazılım, bedelsiz sermaye artırımını duyurmuştu. Alınan karar ile şirket sermayesinin 26.000.000 TL’den 117.000.000 TL’ye çıkarılacağı bildirilmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın