Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsadaki Yazılım Şirketi Bedelsiz Sermaye Artırımını Duyurdu!

VBT Yazılım bedelsiz sermaye artırımına ilişkin ayrıntıları açıkladı. Şirket hisseleri yılın başından bu yana borsada yüzde 150’ye yakın yükseldi.
Borsadaki Yazılım Şirketi Bedelsiz Sermaye Artırımını Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören VBT Yazılım tarafından bedelsiz sermaye artırımı duyurusu yapıldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimde ilgili detaylar açıklandı. Açıklamada, Kasım 2023’te şirketin sermayesinin 26.000.000 TL’den 117.000.000 TL’ye çıkartılması için başlatılan sermaye artırım işlemleri kararı hatırlatıldı.

KAP’a gönderilen bildirimde, bedelsiz sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılması kararı paylaşıldı. İhraç belgesinin onaylanmasını takiben, Sermaye Piyasası Kanunu’nun 18’inci maddesinin yedinci fıkrası uyarınca Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. ve diğer kuruluşlar nezdinde gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.

VBTYZ haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

VBT Yazılım (VBTYZ) bu yıl içerisinde borsadaki performansı ile dikkat çeken hisseler arasında yer almıştı. Hisse senedi yılın başından bu yana değerini 50 dolar seviyelerinden 172 dolara kadar taşındı.

VBTYZ dün borsa kapanırken 145,9 TL seviyesinden işlem görüyordu. Bu hafta yüzde 10’dan fazla değer kaybeden hisse senedi böylece yılın başından itibaren yüzde 150’ye yakın kazanç sağlamış durumda.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın